KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9343422
*
nr 934 3422
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, Lars Norrman (1915-1979), 'Morgon i Ablahamn', 1959, motivet: 50 x 64
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:32:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/12 18:25:09
1
300 kr
26/12 18:35:54
2
350 kr
31/12 10:50:58
3
800 kr
11/1 17:13:42
4
500 kr
11/1 17:13:42
3
600 kr (Budbetjänt)
11/1 17:14:04
4
700 kr
11/1 17:14:04
3
800 kr (Budbetjänt)
11/1 17:14:19
4
900 kr
11/1 18:16:35
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik lars norrman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:49
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Lars Norrman
nr 934 3422
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, Lars Norrman (1915-1979), 'Morgon i Ablahamn', 1959, motivet: 50 x 64
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/12 18:25:09 | 1 | 300 kr |
26/12 18:35:54 | 2 | 350 kr |
31/12 10:50:58 | 3 | 800 kr |
11/1 17:13:42 | 4 | 500 kr |
11/1 17:13:42 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
11/1 17:14:04 | 4 | 700 kr |
11/1 17:14:04 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
11/1 17:14:19 | 4 | 900 kr |
11/1 18:16:35 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik lars norrman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:49